Chyba nie ma osoby, na której postać tygrysa nie robiłaby wrażenia. Wielki, dziki i groźny – tak określiłaby go większość z nas. Mimo, że budzi postrach, a spotkać się z nim oko w oko na wolności pewnie nikt by nie chciał, tygrys kolorowanka jako zabawka, w której odnajdziemy jego kontury i postać, nie przeraża, a zachęca do malowania.

Tygrys kolorowanka to zabawa, w której odnajdą się duzi i mali – dlatego, że motyw tygrysa jest tak popularny i, co tu dużo kryć, ładny, jak i dlatego, że nie tylko dzieci mogą miło spędzać czas zamalowując kontury zwierząt czy postaci z filmów. Dorosłym też należy się odrobina zabawy i możliwość chwilowego oderwania się od rzeczywistości.

Zamiast tracić czas przed telewizorem, lepiej zajmijmy się czymś, co zaangażuje nasze dłonie i pozwoli zrelaksować się umysłowi, a będziemy bardziej wypoczęci i radośniejsi.

Tygrys kolorowanka – tygrysy i fantazje

Przyzwyczajono nas myśleć, że błądzenie po meandrach naszej fantazji jest złe, a oddawanie się marzeniom to oznaka lenistwa, ale zapomniano nam powiedzieć, że nie jesteśmy robotami, więc naszym powołaniem nie jest praca bez chwili odpoczynku. Często wydaje nam się, że jeśli na parę minut usiądziemy, świat się zawali, bo nie będzie nikogo, kto zajmie się wszystkim, czym my zwykle się zajmujemy, ale przecież jeśli choć przez chwilę odpoczniemy, zyskamy nowe siły do mierzenia się z kolejnymi wyzwaniami życia.

Na wolności żyje już tylko trochę ponad 3000 tygrysów. To zaledwie 4% ich niegdysiejszej populacji. W dodatku przetrwało tylko pięć z jego dziewięciu podgatunków. Na szczęście wypełniając kolorami tygrysa kolorowankę nie szkodzimy tym pięknym zwierzętom, a i możemy poświęcić chwilę rozmyślaniom, jak wyglądają w naturze, jak się zachowują, jak dobierają w pary i zajmują się potomstwem.

Tygrys kolorowanka to dobry pretekst, by pozwolić sobie na myślenie o sprawach, nad którymi zazwyczaj się nie zastanawiamy.

Tags: