Sztuka w różnej postaci gości w naszych domach. Na ścianach i w innych miejscach chętnie wieszamy rozmaite ozdoby i dodatki, które dodają wnętrzom charakteru. Ciekawym rozwiązaniem są tryptyki na ścianę. Jest obraz składający się z kilku dopasowanych do siebie części, zwykle trzech. To co, się na nich znajduje może przedstawiać najróżniejsze rzeczy, dokładnie takie, jakie dobierzemy do unikalności tworzonego przez siebie wnętrza.

Obraz idealny

Tryptyki na ścianę to rodzaj kompozycji. Możemy je dowolnie zaaranżować. Wykorzystać tak, jak podpowie nam wyobraźnia. Z pewnością pusta ściana może razić, jednak zbyt wiele ozdób również nie będzie do niej pasowało. Idealnym rozwiązaniem zdaje się więc być powieszenie kompozycji obrazów. Będą one bowiem przyciągały wzrok, będą zdobić ale nie zaśmiecą i będą estetyczne. Każdy obraz jest inny, każdy ma w sobie coś unikalnego dlatego jego dopasowanie również powinno być w pełni idealne.

Czemu tryptyk a nie jeden obraz?

Tryptyk to jakby trzy obrazy, które składane w różny sposób mogą stworzyć jedną całość, jednak nie musimy wieszać ich niemal jak jednego. Można je rozdzielić, powiesić w różnych częściach pokoju, lub po prostu w pewniej odległości od siebie. W tej kwestii wszystko uzależnione jest od naszej wyobraźni i tego, jaki mamy aktualnie pomysł na urządzenie własnego wnętrza. Tryptyki mogą mieć różną kolorystykę, przedstawiać różne sceny, fragmenty natury, miast i wiele innych. Najważniejsze, aby pasowały i codzienne patrzenie na nie sprawiało nam przyjemność.

Sztuka na ścianie

Obraz na ścianie wygląda elegancko i świetnie wkomponuje się np. w salonie lub jadalni, jednak tak jak już wspomnieliśmy, w przypadku tryptyków nie ma większych ograniczeń, gdyż można je wieszać w różnych miejscach i pomieszczeniach w dowolnie wybrany sposób, wzbogacając ich wystrój i sprawiając, że cała aranżacja stanie się zdecydowanie ciekawsza. To połączenie starego z nowym świetnie pasuje do dzisiejszych wnętrz.

Tags: