Nie oszukujmy się – co z oczu, to z serca, ale i co przed oczami, na to ślinka cieknie. 😉

„Tort kolorowanka to nie jest dobry pomysł dla odchudzających się” – takie ostrzeżenie mogłoby widnieć na tort kolorowankach. Wczuwając się w proces malowania możemy się bowiem oddać rozmyślaniom, z czego ten konkretny tort jest zrobiony… może z czekolady, kremu, a może z bezy? A może jest z dodatkiem bitej śmietany i naszych ulubionych owoców?

Takie rozmyślania, jak wielu z nas wie, bywają zgubne. No chyba, że ktoś nie jest na diecie, wtedy absolutnie nie ma powodu, by się przejmować. 😉

Większość dzieci nie ma na szczęście problemu z nadwagą, ponieważ są aktywne, dużo się ruszają i ich organizm nie odkłada nadmiaru kalorii. W ich przypadku tort kolorowanka może się okazać świetnym pomysłem na prezent.

Kolorowanie poszczególnych warstw tortu na przeróżne kolory zapewne dostarczy im wiele zabawy i radości, i ciężko będzie im się od tego zajęcia oderwać. Co będzie zresztą z korzyścią dla ich sprawności manualnej, bo przecież kolorując, ćwiczą mięśnie rąk odpowiedzialne za pisanie, rysowanie, jak i wiele innych czynności.

Na urodziny zamiast kwiatów – tort kolorowanka

Wybierając się na przyjęcie urodzinowe czy imieninowe naszych bliskich i znajomych, często bierzemy ze sobą kwiaty. Zwłaszcza lubimy w ten sposób robić przyjemność kobietom. Jednak udając się na imprezę okolicznościową do małego jubilata czy solenizanta, myślimy raczej o innych niespodziankach, jak zabawki i słodycze.

A skoro o słodyczach mowa, może warto oprócz, albo nawet zamiast batonika czy czekolady sprezentować dziecku zabawkę, która nie zaszkodzi zdrowiu jego zębów, a dodatkowo zapewni mu ciekawe i twórcze zajęcie na dłuższy czas?

Tort kolorowanka doskonale spełni to zadanie. Po zdmuchnięciu tradycyjnych świeczek i pożegnaniu gości, mały jubilat zapewne chętnie odda się bardzo przyjemnemu zajęciu, jakim jest kolorowanie i nie raz, nie dwa pomyśli ciepło o ofiarodawcy.

Tags: