Peppa kolorowanka to kolorowanka poświęcona bohaterce wielu animowanych filmików, które maluchy wręcz uwielbiają oglądać.

Peppa to przemiła świnka, która w swoim życiu przeżywa wiele przygód. Filmiki o niej emitowane są od 2004 roku, a do tej pory powstało już ponad dwieście 5-minutowych odcinków, cieszących się ogromną popularnością na całym świecie, również w Polsce. W bajce oprócz tytułowej bohaterki występują inne postacie, między innymi jej młodszy brat George, mama, tata, dziadkowie oraz przyjaciele: Królik Rebecca, Owca Zuzia i Pies Danny.

Peppa kolorowanka to doskonały sposób na zapewnienie dziecku wspaniałej zabawy, rozwijającej jego wyobraźnię oraz sprawność manualną. Najlepszym i najprzyjemniejszym dla dziecka rodzajem nauki jest nauka przez zabawę, a Peppa kolorowanka to idealna metoda na połączenie jednego z drugim. Na pewno nie będzie problemu, by do takiej nauki zagonić malucha, a przy okazji zyskać chwilę spokoju dla siebie. 😉
 

Peppa kolorowanka – nie tylko zabawa

Warto już od najmłodszych lat uczyć dzieci miłości do zwierząt. Kontakt ze zwierzętami, i z naturą w ogóle, doskonale wpływa na naszą psychikę, a okazane im serce dobrze świadczy o nas jako o ludziach. Oczywiście nie każdy z nas może sobie pozwolić na trzymanie w domu zwierzaka, ale przedstawianie zwierząt w dobrym świetle i uczenie dzieci, że warto dobrze je traktować, zaprocentuje w ich późniejszym życiu, przyczyniając się do zwiększenia ich empatii i czyniąc je lepszymi ludźmi.

Peppa kolorowanka to tylko kolorowanka, ale przecież nawet dorośli ludzie, oglądając film czy serial, potrafią wczuwać się w wymyślone historie i współodczuwać z bohaterami, nie brońmy więc naszym dzieciom przeżywania swoich bajek i spędzania czasu na zabawie ze swoimi ulubionymi bohaterami, choćby narysowanymi. Odwdzięczą nam się uśmiechem, który rozjaśni nawet najsmutniejszy dzień. 🙂

Tags: