Pojawienie się dziecka na świecie jest jednym z bardziej wzruszających momentów życia. Jest też wyjątkowe bowiem nie zdarza się z reguły częściej niż raz, dwa czy trzy razy. Końcówka ciąży jest wymagającym czasem dla każdej kobiety, a pierwsze dni po porodzie nie sprzyjają wielkiemu zastanawianiu się czy planowaniu pamiątek z pierwszych dni życia dziecka. Dlatego większość Pań, już w czasie 6-7 miesiąca ciąży umawia się na sesję noworodkową w Poznaniu i okolicach. Przyjrzyjmy się zatem, dlaczego warto wykonać fotografie noworodkowe i co warto wiedzieć przed umówieniem się oraz przed samą sesją noworodkową.

Sesja noworodkowa Poznań – dlaczego warto?

 

Mieszkasz w Poznaniu lub okolicach i marzysz o pięknej pamiątce w pierwszych tygodni życia Twojego dziecka? Pomyśl zatem o wykonaniu profesjonalnej sesji noworodkowej, która zapewni wspaniałe zdjęcia Twojego dziecka na całe życie. Po dokonaniu wstępnej selekcji fotografów, zyskasz pewność, że otrzyma zdjęcia będą wysokiej jakości, a wywołane i oprawione w ramkach będą nie tylko przypominać ten niesamowity, noworodkowy czas, ale i tworzyć świetny klimat w domu.

 

Okres noworodkowy, kiedy dziecko jest całkowicie zależne od mamy i taty, upływa też bardzo szybko. Po kilku miesiącach dzidziuś zazwyczaj w ogóle nie przypomina tego, który się urodził dlatego warto wykonać fotografię noworodkową by sprawić sobie niesamowitą pamiątkę.

 

Pamiętaj również, że fotografie dzidziusia to świetny prezent na dzień babci i dziadka czy po prostu na jakąkolwiek inną okazję. Takie zdjęcia budują w domu rodzinny klimat, no i która babcia lub dziadek nie chce mieć wspaniałego zdjęcia wnuka? 🙂

Kiedy wykonać zdjęcia noworodka?

 

Ponieważ czas kiedy dziecko jest noworodkiem mija szybko, nie mamy też wiele czasu, by wykonać klasyczną sesję noworodkową. Z reguły wykonuje się ją w pierwszych 10-14 dniach po porodzie. Branżowo uważa się, że maksymalny czas to 3-4 tygodni po porodzie. Czas wynika z tego, że taki dzidziuś większość czasu przesypia, więc po pierwsze łatwo go uśpić do fotografii noworodkowej, a po drugie zdecydowanie łatwiej moderować i przebierać. Potem dzieci zaczynają “rządzić” i jest już znacznie trudniej o dobre i spokojne zdjęcia.

 

Co nie oznacza, że nie są niemożliwe! Kiedyś ogólnym trendem były zdjęcia śpiących noworodków. Obecnie jednak rodzice nie mają problemu – a często nawet chcą, by ich dzieci na zdjęciach miały oczy otwarte.

Co warto wiedzieć przed zdjęciami?

 

Czas trwania sesji noworodkowej zależy od konkretnego fotografa czy fotografki. Z reguły nie przekracza 3 godzin, aczkolwiek zdarzają się przypadki, kiedy fotografka komunikuje iż wykonanie takich zdjęć zajmuje nawet 6 godzin! Ogólnie jednak jest to dosyć dużo i na pewno wyczerpuje małego dzidziusia. Można jednak przyjąć, że klasyczna sesja trwa dwie do trzech godzin.

 

Wybrane ubranka i stylizacje oczywiście zależą już od fotografki. Czasami fotografowie zapewniają w zasadzie tylko tło i sprzęt, a wszelkie akcesoria czy ubranka są w gestii osób chcących wykonać fotografię. To jednak coraz częściej rzadkość! Zazwyczaj bowiem fotografki mają mniejsze lub większe rekwizytornie i można przebierać zarówno w różnego rodzaju mebelkach, autkach, lalkach czy dedykowanych akcesoriach świątecznych, po różnego rodzaju ubranka, ciuszki czy opaski na głowy.

 

Hitem są oczywiście zdjęcia na mini łóżeczkach, ale też dużych poduszkach pozycjonerskich czy w wiaderkach. Ułożenie dziecka w sposób bezpieczny wymaga dużych zdolności od fotografki dlatego w przypadku fotografii noworodkowych warto zdecydować się na doświadczone fotografki.

Inne istotne szczegóły

 

Warto pamiętać, że dziecko powinno przyjeżdżać na sesję nakarmione, by pierwsza część sesji noworodkowej odbyła się w sposób płynny. Jeżeli z jakichś względów nie jest karmione piersią, wówczas zdecydowanie należy zabrać ze sobą mleko w proszku do przygotowania na miejscu. Głodny model czy modelka na pewno nie będą współpracować i ślicznie wyglądać przed obiektywem! 🙂

 

Przed samą sesją warto skonsultować się z fotografką na temat wybranych stylizacji, teł i akcesoriów żeby sesja przebiegła płynniej. Zwyczajowo ilość stylizacji różni się w zalezności od ceny. Nie ma sensu np. wykorzystać 10 stylizacji jeżeli wybrało się 5 czy 10 fotografii ponieważ znacznie wydłuży to czas sesji, a finalnie się z większości z nich nie skorzysta przy wyborze zdjęć noworodkowych.

 

A ile kosztuje sesja noworodkowa? Rozstrzał jest bardzo duży! Zależy nie tylko od umiejętności fotografki, ale i miejsca Jej pracy – w mniejszych miastach można spodziewać się relatywnie niższych cen niż w dużych aglomeracjach jak np. Poznań. Z reguły sesje noworodkowe kosztują od 300 do ponad tysiąca złotych!

Podsumowanie

 

Mamy nadzieję, że już wiesz dlaczego warto wykonać sesję noworodkową i masz już też podstawowe pojęcie o tym, jak wygląda jej przebieg i czego możesz się spodziewać. Pamiętaj – jeżeli to 6 lub 7 miesiąc to musisz się spieszyć i jak najszybciej umówić się na wykonanie fotografii noworodkowych! Naprawdę warto!

Tags: