Dzieci lubią kołysanie – czują się wtedy spokojnie, bezpiecznie i przyjemnie. Dawniej w każdym dziecięcym pokoju były kołyski, teraz nie są one tak popularne, ale doskonale zastępują je huśtawki. 

Jak w bocianim gnieździe

Asortyment produktów dla dzieci jest obecnie ogromny. Duża różnorodność zabawek dla dzieci w każdym wieku, sprawia, że w życiu naszych pociech nie ma miejsca na nudę. Trudno sobie wyobrazić szczęśliwe dzieciństwo bez zabawy na huśtawce. Teraz nie musimy w tym celu iść na plac zabaw, nie potrzebujemy też ogrodu, aby mieć frajdę z huśtania się. Wiele modeli huśtawek pozwala na to, aby umieścić je w domu, gdzie zapewnią zabawę zimą czy podczas kiepskiej pogody. Jedną z nich jest huśtawka bocianie gniazdo, czyli okrągłe siedzisko, w którym dziecko ma sporo miejsca i zapewnioną wygodę. Ten model przeznaczony jest nawet dla najmniejszych dzieci. Swoją nazwę huśtawka ta zawdzięcza okrągłemu kształtowi, który przypomina właśnie gniazdo bociana. Siedziska tych huśtawek mogą mieć różne rozmiary – na większych zmieści się nawet dwoje małych dzieci.

Bocianie gniazdo – wiele wersji i rozmiarów

Huśtawka bocianie gniazdo oferowana jest przez producentów w różnych wersjach. Może być wykonana ze sznurka i przypominać hamak – ten model często jest wyposażony w oparcie, które zapewnia bezpieczeństwo podczas bujania. Bocianie gniazdo wykonuje się też z mocnego, wytrzymałego materiału, przymocowanego do okrągłej ramy. Solidne wykonanie tej huśtawki sprawia, że mogą z niej bezpiecznie korzystać nie tylko dzieci, ale i dorośli. Huśtawka jest łatwa w montażu – w plenerze możemy ją zawiesić na przykład na gałęzi drzewa, a po zakończonej zabawie zdjąć i zabrać ze sobą do domu. Ta nietypowa huśtawka jest tak wygodna, że może służyć nie tylko do bujania się – można w niej się wygodnie rozsiąść lub nawet położyć i czytać książkę, a nawet wypić kawę, czy po prostu oddawać się błogiemu lenistwu. Zaletą tej huśtawki jest także to, że ma regulowaną wysokość, więc możemy ją dostosowywać do naszych potrzeb.

Tags: