Dlaczego popularność „Króla lwa” powraca niczym bumerang? Na czym polega fenomen tej disneyowskiej produkcji, piosenek, artykułów papierniczych, zabawek z wizerunkami bohaterów bajki o Simbie i jego przyjaciołach? Po dwudziestu dwóch latach bajka powraca w nowej, odświeżonej wersji na ekrany kin, w ten sposób produkcja nadal zarabia na siebie, a jej twórcy mogą nadal odnotowywać zysk. Jakie wartości wniósł „Król lew” dla niemal każdej kategorii wiekowej?

Król lew kolorowanki symbolem rosnącej popularności Disney’a

Uniwersalna treść i ponadczasowy przekaz, to główne powody, dla których „Król lew” przez wiele lat nie tracił na swojej popularności. Prawdy życiowe w tej historii przekazywane są do każdego, bez względu na płeć i wiek. Losy Simby, Timona, Pumby poruszają kwestie przyjaźni, miłości, poczucia odpowiedzialności, a także śmierci i konieczności podjęcia decyzji. W fabule tej produkcji mieści się praktycznie wszystko. Dla dorosłych to przestroga polityczna, dla dzieci to pasjonująca historia. Nie ma co się dziwić, że „Król lew kolorowanki i inne produkty przypadły do gustu najmłodszym.

Forma nie do powtórzenia – Król lew kolorowanki i pozostałe gadżety, które spodobają się dzieciom

Innym aspektem, który wpłynął na popularność „Króla lwa” jest z pewnością forma powstania produkcji. Pracowało przy niej ponad 600 artystów, animatorów, techników, a inspirację stanowiła Afryka. Ponadto wykorzystano wiele nowych technik, z których zaczęto czerpać w kolejnych produkcjach Disney’a. Produkty „Król lewkolorowanki musiały powstać, aby każde dziecko mogło poczuć się twórcą tej fascynującej historii. Możliwość nadania barw światu Simby i spółki zachęciło wiele maluchów do sięgnięcia po kredki. Wizerunek Simby, lwa w kolorowance trafił także na okładki zeszytów, przyrządów do pisania, malowania i wielu innych. W ten sposób kontynuowany był fenomen „Króla lwa”. Kolorowanki z bohaterami tej bajki są w dalszym ciągu dostępne w wielu sklepach.

Tags: