Do jednych z najbardziej lubianych świątecznych motywów do kolorowania z pewnością jest renifer. Kolorowanka będzie w stanie uprzyjemnić dzieciom chwile oczekiwania na najważniejszy dla nich moment świąteczny, a mianowicie rozpakowanie prezentów od Świętego Mikołaja pod choinką. To nie tylko sposób na zabicie czasu, ale przede wszystkim masa wspaniałej zabawy dla najmłodszych.

Renifer w kolorowance uwielbiany przez każdego dziecko

To zwierzęta groźne z natury, choć na dziecięcych obrazkach do kolorowania są niegroźne i przesympatyczne. Renifer z kolorowanki uwielbiany jest przez każdego malucha. To jeden z głównych pomocników Świętego Mikołaja, który odpowiada za jego środek lokomocji, a mianowicie magiczny zaprzęg, dzięki któremu każde dziecko na świecie otrzyma prezent na czas. Najczęstszym motywem do pomalowania jest właśnie renifer w kolorowance, który ciągnie zaprzęg po niebie.

Dlaczego motyw renifera w kolorowance stał się popularny?

Renifer, kolorowanka i inne produkty świąteczne przeznaczone dla dzieci umożliwiają spopularyzowanie Bożego Narodzenia także wśród najmłodszych. Wspomniany symbol wziął swój początek od wiersza z 1832 roku, który został napisany przez amerykańskiego pisarza oraz profesora literatury Clementa C. Moore’a pt. „Noc wigilijna”. W tym utworze zostały wymienione imiona reniferów, które odpowiadały za zaprzęg Świętego Mikołaja. Ostatnim, który do nich dołączył był Rudolf – spośród wszystkich najbardziej lubiany przez dzieci. Renifer w kolorowankach nie jest jedynym motywem wykorzystywanym przez producentów do wprowadzania dzieci w świąteczny nastrój. Powstaje wiele książek, piosenek oraz filmów o tej tematyce, które stają się stałym elementem bożonarodzeniowej tradycji. W ten sposób każdy maluch zwalczy w sobie niecierpliwość spowodowaną dłużącym się oczekiwaniem na moment rozpakowania prezentów pod choinką. Przy okazji poprawi swoje umiejętności dotyczące kolorowania.

Tags: