Spodziewasz się przyjścia na świat dziecka. W takim razie musisz zaopatrzyć się jeszcze przed jego narodzinami w czapeczkę na taką maleńką główkę. Czapeczka jest ważna z punktu widzenia zabezpieczenia główki dziecka. Warto zastanowić się nad czapką dla noworodka o odpowiedniej grubości. Warto zadbać o to, żeby nie przegrzewać małego dziecka. Nagła zmiana temperatury lub też pojawienie się przeciągu może mieć bardzo negatywny wpływ na bobasa.

Przed tym trzeba się chronić. Zdrowie dziecka jest najważniejsze. Ryzykowne i niebezpieczne może okazać się również podróżowanie samochodem – szczególnie gdy jest włączona klimatyzacja. Uważać trzeba wtedy na silne wiatry. Nie wolno narażać zdrowia dziecka i trzeba o tym pamiętać. Ciekawym i wartym rozważenia pomysłem jest cienka bawełniana czapeczka dla małego dziecka, która odpowiednio zabezpiecza główką „malucha” w czasie kąpieli. Natomiast grubsza czepeczka świetnie sprawdzi się na przykład podczas wychodzenia na dwór.

Czapki dla noworodka – ich wybór na rynku jest spory i to od rodzica zależy, jaką czapeczkę zakupi swemu dziecku. Trzeba zachować czujność, gdy myśli się o kupnie czapeczki zimowej. Musi ona skutecznie ochraniać uszy i chronić przed mrozem. Jak łatwo zauważyć, czapeczki występują z troczkami, które umożliwiają łatwiejsze zawiązanie ich pod szyją. Są także modele czapek dla niemowląt bez troczków. Podczas wyboru odpowiedniej czapki dla dziecka trzeba pamiętać o jej właściwym dopasowaniu. Jest to istotne z punktu widzenia zbyt mocnego ucisku dla delikatnej główki dziecka.

Przed zakupem warto zmierzyć obwód główki dziecka. Kolejną rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę jest odpowiednie dopasowanie grubości czapki to warunków, które panują na zewnątrz. Rozróżniamy czapki dziecięce letnie oraz zimowe. Każdy rodzic powinien wiedzieć, jaka czapeczka będzie pasować do główki ich dziecka oraz jaką rolę ma spełniać. Trzeba przed zakupem rozważyć wszystkie za i przeciw. Liczy się dobro dziecka oraz jego zdrowie. Niemowlę ma czuć się komfortowo i po prostu dobrze.

Tags: