Właściwie już od pierwszych chwil po narodzeniu czapeczka dla maluszka jest rzeczą niezbędną. Ma ona zapewnić po prostu komfort termiczny. Specjalne cienkie czapeczki są przeznaczone dla noworodków i zakładane na przykład po kąpieli. Inne czapki i chusteczki zakłada się dzieciom w różnym wieku albo po to, by chronić ich główki od zimna, albo przed gorącymi promieniami słonecznymi. Ważne, żeby czapka (albo inne nakrycie głowy) było dopasowane pod względem fasonu i grubości materiału do tego, na jaką okoliczność i porę roku jest przeznaczona.

Firma Cosy Cott ma w swej ofercie czapki i chustki nie tylko na wszystkie pory roku czy dnia. Marka ta zadbała także o to, żeby czapeczki rosły razem z dzieckiem (to rozwiązanie bardzo wygodne, zwłaszcza że czasami bardzo łatwo przeoczyć ten moment, w którym dziecko wyrosło z ulubionej czapki i… niespodzianka gotowa). Jak to możliwe? To dzięki dwóm węzłom powalającym dopasować rozmiar do rosnącej główki maluszka.

MATERIAŁ DOBRY NA CZAPKĘ

Marka Cosy Cott szyjąc czapki, zadbała o to, aby na ich materiale nie namnażały się bakterie. A to wszystko dzięki włóknu bambusowemu. Jak żadne inne absorbuje ono wilgoć, a także zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Czapeczki i chusteczki dla noworodków oraz niemowlaków firmy Cosy Cott są produkowane także z przyjemnego dla skóry muślinu i z wysokiej klasy bawełny. Nakrycia głowy są zaprojektowane tak, aby nie zsuwały się, dlatego mają praktyczne wiązania pod brodą, dzięki którym można mieć pewność, że w najmniej odpowiednim momencie uszy dziecka nie będą osłonięte. Ważnym elementem chustko-czapeczek Cosy Cott są daszki chroniące latem przed promieniami słonecznymi wrażliwe dziecięce buzie oraz oczy.

DO WYBORU, DO KOLORU

Jak każda rzecz dla dzieci, tak również czapeczki, muszą się charakteryzować pewnymi cechami, dzięki którym będę chętnie zakładane. (Bo przecież niechęć do czapek jest czymś bardzo powszechnym i to niezależnie od wieku dziecka). Cosy Cott o tym wie. I właśnie dlatego szyje nakrycia głowy w bajecznych kolorach, które przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Czapeczki mają też zachęcającą do noszenia formę – na przykład przyszyte misiowe uszka.

Tags: