Istnieje możliwość oderwania się od codziennych trosk, uspokojenie umysłu oraz zregenerowanie sił. Wszystko za sprawą książeczki z ilustracjami do pomalowania – „Mądra sowa”. To kolejna odsłona antystresowych kolorowanek relaksujących przeznaczonych dla dorosłych. W tym przypadku nie obowiązują żadne zasady, granice wyznacza tylko fantazja. Nie pozostaje nic innego, jak wziąć kredki i nadawać ilustracjom kolory.

Kura, papuga, sowa – kolorowanka z ptakami ciekawą formą terapii

Malowanki relaksujące z ptakami są często wykorzystywane jako możliwość zrelaksowania się wśród osób dorosłych. Najczęściej na obrazkach prezentowana jest papuga, a także paw, orzeł czy też sowa. Kolorowanka z ptakami z różnych stron świata oraz tymi, które można spotkać w Polsce mogą zawierać także wiele interesujących ciekawostek o konkretnym gatunku. To okazja do poszerzania wiedzy na temat tych zwierząt. Sowa kolorowanka i inne książeczki do malowania ilustrujące ptaki potwierdzają zasadność twierdzenia, że z zamiłowania do kolorowania nie wyrasta. Liczni specjaliści są zdania, że kolorowanki mają działanie antystresowe, a sama czynność uważana jest jako wyciszająca i poprawiająca nastrój.

Sowa w kolorowance potrafi odstresować

W jaki sposób można wytłumaczyć popularność kolorowanek antystresowych? Tego rodzaju publikacje biją rekordy pod względem sprzedaży i nie schodzą z list bestsellerów. Bardzo chętnie są nabywane przez osoby, które chcą się w ten sposób zrelaksować lub sprezentować je komuś bliskiemu. Tytuł „Mądra Sowa” to kolorowanka, dzięki której po kredki mogą sięgnąć także dzieci. Choć ilustracje wymagają większej precyzji, to nie odbiegają przesadnie od standardów obrazków, które na co dzień malowane są przez dzieci. Ptaki, takie jak tukany, orły czy sowy, w kolorowance polecane są także osobom, które żyją w nieustannym stresie. To również opcja dla tych, którzy chcą poprawić swoje zdolności manualne, co sprawdza się w przypadku dzieci.

Tags: