Wilki to groźne zwierzęta, które swoją budową przypominają zwykłe psy. Najczęściej zamieszkują lasy Kanady, Rosji, a także wiele krajów Europy. To budzący respekt świetni łowcy, którzy są w stanie zapolować na zwierzęta dużo większe od siebie. Prawdziwe wilki nie przypominają postaci z bajki o „Czerwonym Kapturku” – to wspaniałe zwierzęta, które nigdy nie atakują bez powodu. Za pośrednictwem kolorowanki możliwe jest zapoznanie się z jego prawdziwą naturą.

Jakie zwierzęta można spotkać w lesie? Sowa? Wilk? Kolorowanki nowatorską metodą nauki dla najmłodszych

Bobry, dziki, lisy czy też wiewiórki, to jedynie kilka zwierząt, które na co dzień można spotkać w lesie. Te i wiele innych gatunków można także pokolorować w malowankach dostępnych w sklepach stacjonarnych lub w postaci obrazków udostępnianych za darmo w Internecie. Kolorowanie lasu i jego mieszkańców może być nauką poprzez zabawę. Przy jednoczesnym nanoszeniu barw, każde dziecko może poznawać przyzwyczajenia i styl życia np. wilka. Kolorowanka przedstawiająca wizerunek zwierzęcia w różnych sytuacjach utrwali wiele nowych informacji każdemu maluchowi.

Piękny wilk w kolorowance czeka na to, aby go pomalować

Przy okazji wielu dostępnych grafik można też spotkać się z bardziej rozbudowanymi poleceniami. Mianowicie oprócz pokolorowania dziecko będzie musiała połączyć ze sobą ponumerowane kropki, aby przykładowo narysować postać wilka. Kolorowanka tego typu jest skierowana do nieco starszych odbiorców. Częstą praktyką jest to, że malowanki, które prezentują leśne zwierzęta są wydawane przez organizacje, którym zależy na edukacji ekologicznej. Tego typu wydawcom zależy, aby np. poinformować dziecko o tym, iż zwierzęciem chronionym jest wilk. Kolorowanka może zawierać także inne bardziej rozbudowane informacje. Popularne są nadal malowanki z bajkowymi odpowiednikami, jak w „Czerwonym Kapturku”, gdzie czarnym charakterem był wilk. Kolorowanka wówczasnie będzie miała w pełni wymiaru edukacyjnego.

Tags: