Rynek słodyczy to chyba jeden z najbogatszych, jeśli chodzi o ofertę. Wielość produktów może przyprawić o zawrót głowy. A dziś trzeba zachować trzeźwy umysł, aby nie dać omamić się natarczywej reklamie i spośród oferty słodyczy wybrać słodkości najzdrowsze.

Czy jest to w ogóle możliwe? Czy słodkości mogą być zdrowe? Na co zwrócić uwagę, gdy chcemy uraczyć nimi nasze dziecko? Jedna z możliwości, która zapewnia nam pewność, co do tego, że wybór był dobry, to lizaki dla dzieci.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE SŁODYCZY

Lizaki dla dzieci pełne zdrowia to nie tylko pusty slogan. Potwierdzenie można znaleźć w ich składzie. Próżno szukać tam sztucznych aromatów czy barwników. Sama natura! Suszone owoce, naturalne kakao, ksylitol i stewia jako substancje słodzące. Poza tym lizaki dla dzieci są wzbogacane o kluczowe potrzebne do rozwoju witaminy oraz mikroelementy. Mają też rekomendację Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego – dzięki czemu możemy mieć pewność, że nie wywołują próchnicy.

Wartości zdrowotne to nie wszystko. Lizaki dla dzieci to bogactwo smaków i szeroki wybór. Wśród tych słodyczy znajdziemy takie o smaku czekoladowym, wiśniowym, pomarańczowym czy ananasowym. Dostępne są też warianty musujące, które dzieci uwielbiają. Jakie są jeszcze korzyści ze zdrowych lizaków dla dzieci, poza tym, że dbają o zdrowe zęby i mogą być przyjemną suplementacją witamin? Oto dodatkowe pozytywy wyboru tych słodkości:

  • lizak w pełni zaspakaja chęć na coś słodkiego,
  • jest znakomitą przekąską podwyższającą poziom energii podczas zajęć szkolnych (co wpływa pozytywnie na pracę mózgu),
  • dziecko przyjmuje mniej kalorii niż gdyby korzystało ze słodyczy słodzonych sacharozą czy syropem glukozowo-fruktozowym.

SŁODYCZ, KTÓRA LECZY

Podawanie dziecku leków to także nie lada wyzwanie. I tutaj również z pomocą przychodzą zdrowe lizaki dla dzieci. Dzięki zawartości ziół szałwii, tymianku, owoców aceroli, oraz witaminy C, D, rutyny i cynku są one skuteczne w walce z bólem gardła i działają na organizm wzmacniająco podczas infekcji. Żaden maluch nie będzie miał nic przeciwko takiej formie leczenia! A ponieważ w każdym z nas tkwi dziecko, a lizak to miłe wspomnienie z dzieciństwa – nic nie stoi na przeszkodzie, aby także dorośli spróbowali takiego wsparcia w walce z infekcjami gardła.

Tags: