Kolorowanki w języku angielskim dla dzieci to połączenie świetnej zabawy z nauką. Niezależnie od wieku pozwalają na poznanie podstawowych zwrotów, słów, alfabetu, cyfr wraz z obrazkami do pokolorowania. W ten sposób dziecko może oswoić się z językiem angielskim, podszkolić się i dobywać lepsze oceny w szkole. Kolorowanie jest zabawą, które pozwala na wykorzystanie wielu technik edukacyjnych.

Wykorzystaj kolorowanki po angielsku

Kolorowanki mogą pełnić funkcję materiałów dydaktycznych, które wprowadzą język angielski do codzienności dziecka. W dowolnej chwili colouring pages będą stanowić pomoc nie tylko dla nauczyciela, ale przede wszystkim rodziców. Kolorowanki w języku angielskim najczęściej przedstawiają dowolną ilustrację, która odpowiada danej literze, nazwie. Przykładowo obrazki typu – „B” jako bear lub „C” jako cat pomogą dziecku w utrwaleniu i skojarzeniu nazewnictwa w języku angielskim z daną literą na jaką się zaczyna. Dodatkowo oprócz stron do pokolorowania zawierają naklejki, które jeszcze w większym stopniu wpłyną na zaangażowanie dzieci do nauki.

Komu warto polecić kolorowanki w języku angielskim?

Produkty jakimi są kolorowanki po angielsku można śmiało polecić wszystkim przedszkolom oraz szkołom, gdzie poprzez wspólną zabawę, dzieci najlepiej nauczą się tego języka obcego. Bloki zawierające wszystkie litery alfabetu oraz cyfry, które można w różnoraki sposób wykorzystać. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się wielkoformatowe kolorowanki w języku angielskim. Wymiary pokolorowanych plansz z ilustracjami z kolorowanek w języku angielskim z powodzeniem mogą posłużyć jako materiał dydaktyczny do powieszenia na ścianie, tablicy korkowej. Będą funkcjonować jako przypomnienie. W ten sposób sprawdzą się jako wyposażenie sali klasowej. Należy zaznaczyć, że kolorowanki w języku angielskim posiadają wszystkie obowiązujące prawnie referencje oraz deklaracje zgodności pozwalające na ich użytkowanie przez dzieci.

Tags: