Bluzek z długim rękawem w szafie dziecka nigdy nie jest za dużo. Po pierwsze dlatego, że stanowią one bazę do tworzenia wielu stylizacji, a po drugie są bardzo wygodne. Doskonale sprawdzają się na co dzień, jak i na większe wyjście. Wystarczy, że zestawimy je z efektowną tiulową spódniczką, a uzyskamy przepiękny look. I to bez wydawania fortuny na sukienkę, którą dziecko założy tylko raz czy dwa. Jednym słowem warto zaopatrzyć swoją pociechę w bluzki dziewczęce w różnych kolorach i wzorach, które będą mogły być noszone na różne okazje.

Modnie i wygodnie

O ile na ubiór niemowlaka wpływ mają wyłącznie rodzice, o tyle kilkulatka potrafi już głośno wyrazić swoje zdanie odnośnie tego, w co chce być ubrana. Dlatego żeby poranne kompletowanie garderoby szło sprawniej, to powinniśmy uwzględniać gust małej fashionistki. Sprowadza się to do tego, żeby posiadać w szafie kilka bluzeczek w ulubionym kolorze dziecka i dawać możliwość decydowania, co danego dnia na siebie włoży. Oczywiście nie oznacza to, że wybór dziecka musi być ostateczny. Jeżeli coś ze sobą nie pasuje, albo jest nieodpowiednie do pogody, to tłumaczymy dziecku, dlaczego jego wybór nie do końca jest trafny i wspólnie wybieramy inny ciuszek. W ten sposób kształtujemy w dziecku wyczucie stylu, a także uczy podejmowania wyborów, która to umiejętność jest bardzo przydatna w dorosłym życiu. Ale abstrahując już od kwestii doboru stylizacji, to bluzki dziewczęce muszą być wygodne, wykonane z przyjaznych dziecku materiałów, które oddychają, dzięki czemu maluch się nie poci. Ponadto bluzki muszą być solidnie wykonane z wysokiej jakości materiałów, aby nie traciły na swojej atrakcyjności mimo wielokrotnego prania. Bo każdy rodzic wie, że małe dzieci często się brudzą, a co się z tym wiąże, trafiają do prania czasami już po kilkunastu minutach od założenia.

Bluzki dziewczęce nie tylko do spodni

Bluzki dziewczęce z długim rękawem z ciekawym wzorem czy aplikacją, nie muszą być noszone wyłącznie do codziennych stylizacji, czyli w połączeniu z jeansami czy legginsami. Bardzo efektownie będą się bowiem prezentowały w zestawieniu ze spódniczką. Takie bluzki są niezastąpione o każdej porze roku. Latem przydają się podczas chłodniejszej aury, natomiast zimą doskonale spełniają swoje zadanie, kiedy włożymy je pod sweterek. A przecież dzieci powinniśmy ubierać właśnie na tzw. cebulkę, aby w miarę potrzeb móc zdejmować poszczególne warstwy.

Tags: