Kolorowe egzotyczne ptaki nieodmiennie nas fascynują – najczęściej można je spotkać w zoo, a coraz częściej także w papugarniach. To specjalnie zaaranżowane miejsca, w których masz możliwość obserwowania tych mądrych ptaków, a nawet karmienia za pomocą specjalnego pokarmu. Jeśli Twoja pociecha przeżywa okres fascynacji ptakami oraz niedawno odwiedziliście papugarnię, kolorowanka Papuga będzie doskonałym sposobem na zachowanie wspomnień na dłużej – wspólnie możecie pokolorować ją w taki sposób, by odwzorowywała papugi spotkane podczas wizyty.

Papuga: kolorowanka nie tylko dla małych ornitologów

Fascynację ptakami warto rozwijać: dziecko może poznawać ptaki występujące w Polsce, obserwować je w naturalnych warunkach, rozpoznawać na podstawie upierzenia lub odgłosów. Młodsze pociechy może zachęcić do tego kolorowanka: papuga co prawda nie występuje w naszych lasach czy miastach, jednak jest wyjątkowo wdzięcznym ptakiem. Kolorowa i wyjątkowo mądra, często pojawia się jako egzotyczny symbol mądrości. Jeśli Twoje dziecko fascynują papugi, kolorowanka z tym motywem z pewnością przypadnie mu do gustu. Kolorowanka z ptakami będzie świetnym utrwaleniem wiedzy odnośnie ptaków – zarówno tych egzotycznych, jak i występujących w kraju. Jeżeli Twoja pociecha uwielbia kolorowanie, kolorowanki edukacyjne będą świetnym pomysłem na prezent urodzinowy lub mikołajkowy.

Kolorowa papuga – kolorowanka dla każdego dziecka

Szukasz obrazków, które będą odpowiednie dla dzieci w każdym wieku? Zależy Ci na tym, by były one stosunkowo proste, a jednocześnie pozwalały na dość dużą dowolność i oryginalność? Najlepszym wzorem będzie zdecydowanie papuga: kolorowanka z tym egzotycznym ptakiem pozwala na swobodny dobór kolorów. Ze względu na dość prosty schemat obrazka dziecko będzie mogło wykorzystywać do malowania nie tylko kredki, ale również mazaki lub farby – w ten sposób Twoja pociecha pozna nowe techniki malowania. Duża dowolność w kwestii kolorystyki sprawia, że kolorowanki z papugami mogą być prawdziwymi dziełami sztuki!

Tags: