Kolorowanki dla dziewczynek wcale nie muszą dotyczyć wyłącznie księżniczek czy strojów. Jeśli Twoja córka ma ochotę na tego rodzaju kolorowanki, to oczywiście bajkowa tematyka w stylu Barbie będzie dobrym prezentem. Jeżeli jednak nie masz pomysłu na prezent i odruchowo sięgasz po kolejną różową książeczkę, zastanów się przez moment nad zakupem.

Kolorowanki dla dziewczynek – postaw na ulubione bajki

Jeśli nie wiesz, jaką kolorowankę dla dziewczynki wybrać, bezpiecznym zakupem będzie kolorowanka o tematyce związanej z bohaterami bajek. Kubuś Puchatek jest ponadczasowy – z całą pewnością dziecko zna przygody sympatycznego misia. A może Świnka Peppa? To pozytywna bohaterka, którą pokochały dzieci na całym świecie. Najnowsze bajki Disneya to nie tylko księżniczki, choć Kraina Lodu to zdecydowany faworyt wielu dziewczynek. Niezależnie od tego, jaką bajkę wybierzesz, zwróć uwagę nie tylko na jej tematykę, ale również dopasowanie do wieku dziecka; zbyt wiele drobnych elementów rysunku uniemożliwi młodszej dziewczynce kolorowanie. Zwróć uwagę również na papier – grubszy będzie lepszym wyborem w przypadku mazaków.

Edukacyjne kolorowanki dla dziewczynek: jakie wybrać?

W przypadku edukacyjnych materiałów podział na kolorowanki dla dziewczynek i chłopców nie istnieje: każde dziecko posiada inne zainteresowania i nie ma sensu dzielenie ich oraz przydzielanie poszczególnych pasji płciom. Chłopcy mogą pasjonować się modą, dziewczynki – piłką nożną i tak naprawdę kolorowanki dla dziewczynek wybieraj na podstawie zainteresowań dziecka. Siostrzenicę pasjonuje chemia? Córka przyjaciół uwielbia przede wszystkim sport? A może pragnie zostać projektantką mody? Podpytaj rodziców o zainteresowania ich dziecka i sięgnij po kolorowanki, które nie są przypisane wyłącznie dziewczynkom. Księżniczki, zamki, suknie balowe i rumaki są z pewnością barwne i interesujące, ale jedynie na krótką metę; podsuń dziecku ciekawszą kolorowankę, by rozwijać jego pasję.

Tags: