Wygodne, urocze, z miękkim materacem łóżeczko, to jeden z powodów, dla których warto być dzieckiem. Nowoczesne mebelki dziecięce dostępne są obecnie w tak wielu wzorach i wersjach, że niełatwo dokonać wyboru.

Praktyczne meble na kółkach

Schody zaczynają się już, gdy mamy podjąć decyzję o tym, z jakiego materiału łóżeczko będzie najlepsze dla naszego dziecka. Na rynku znajdziemy duży wybór tych mebelków wykonanych z materiału, ale także plastikowe czy tradycyjne drewniane, które są ekologiczne i zdrowe. Ciekawą propozycją jest łóżeczko na kółkach, które możemy w łatwy sposób przesunąć z jednego miejsca w inne. Najmłodsze dzieci śpią także w ciągu dnia lub spędzają czas w łóżeczku na zabawie. W dzień może więc łóżeczko stać w salonie, aby rodzice mieli swoją pociechę stale na oku, a wieczorem wrócić do sypialni malucha. Jedną z ulubionych zabaw dzieci jest wyrzucanie na podłogę wszystkiego, co wpadnie im w rączki. Dzięki kółeczkom, łóżeczko można łatwo odsunąć i za nim posprzątać lub przestawić w inne miejsce, gdy zajdzie taka potrzeba.

Meble, które rosną

Łóżeczko jest jednym z najbardziej niezbędnych mebelków w pokoju niemowlaka. Gdy tylko małe dziecko pojawia się w naszym domu, kładziemy je do łóżeczka – to miejsce, w którym powinno czuć się bezpiecznie i maksymalnie komfortowo. Łóżeczko na kółkach jest szczególnie przydatne, gdy nasze dziecko jest bardzo małe, ale też później, gdy nauczy się chodzić i nie można go spuszczać z oka. Nowoczesne łóżeczka są tak skonstruowane, że mogą rosnąć razem z dzieckiem, dlatego nie musimy zbyt często kupować nowych. Wartą uwagi propozycją producentów mebli dla dzieci są łóżeczka wielofunkcyjne, które połączone są z innym meblem – na przykład komodą, czy wyposażone są w szuflady do przechowywania pościeli i innych rzeczy. Jeżeli chcemy, aby nasza pociecha spała razem z nami w sypialni, to możemy zdecydować się na łóżeczko dostawne, które ustawia się tak, by stykało się z łóżkiem rodziców. Łóżeczka dziecięce często mają ciekawy design i są nie tylko bezpieczne, ale i dekoracyjne. 

Tags: