Piękno narodzin jest nieporównywalne do niczego na świecie. W jednej chwili na świecie pojawia się nowe życie, które powstało z miłości dwojga ludzi. Do tego cudownego dnia warto się dobrze przygotować. Stres i niepokój związany z ciążą i porodem nie może nam przysłonić tego co najważniejsze – dobra naszego maleństwa. Poniższy artykuł powinien nam w tym pomóc.

Wyprawka dla noworodka – co powinna zawierać?

Przed pójściem do szpitala warto dobrze się przygotować, tak by zaraz po narodzinach naszego maleństwa nie być zaskoczonym. Nie ma nic gorszego niż sytuacja, w której czegoś nam brakuje. Żeby tego uniknąć powinniśmy wcześniej wszystko dobrze zaplanować. Wyprawka dla niemowlaka powinna zawierać: body, koszulki kaftaniki z długim rękawkiem, śpiochy, spodenki lub leginsy, czapkę, cienką czapkę z bawełny, kombinezon na wyjście ze szpitala, pieluszki, pampersy, smoczek, komplet do pielęgnacji dziecka, podkład do przebierania oraz smoczek, który uspokoi nasze maleństwo. Przed skompletowaniem całej listy warto zastanowić się również nad kolorystyką ubranek. Jeżeli znamy płeć dziecka będzie nam zdecydowanie łatwiej je dobrać. Rodzicom, którzy nie zdecydowali się na ten krok pozostaje zakup w kolorze białym, szarym oraz écru. Narodziny dziecka to cudowny czas, warto się do niego dobrze przygotować.

Młoda mama – co powinna zabrać ze sobą do szpitala?

Przed porodem warto zapewnić sobie maksimum wygody. Dlatego jako przyszłą mama zwracaj uwagę na szczegóły. Ogromną wagę przykładaj do detali, na które na co dzień nawet nie zwróciłabyś uwagi. Jednymi z nich jest zaopatrzenie się w walizkę na kółkach. Dzięki temu, nie będziesz musiała dźwigać po szpitalnym korytarzu całej wyprawki. Na salę porodową zabierz ze sobą również wodę z tzw. dziubkiem. Dzięki temu bez przeszkód będziesz mogła się napić również w pozycji leżącej. Do walizki spakuj ulubioną książkę, telefon z ładowarką i wszystko co pozwoli ci się zrelaksować i wypocząć.

Tags: