Rodzice, którzy są bezrobotni, rozmyślają nad tym, gdzie i jak ubezpieczyć dziecko. Bo gdyby pracowali albo chociaż tylko z nich, to mogliby dopisać je do swojego ubezpieczenia w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Co powinni zrobić w sytuacji, jeśli nie mają pracy? 

Ubezpieczenie zdrowotne w Urzędzie Pracy

Rodzice, którzy nie pracują, a są zarejestrowani w Urzędzie Pracy, z automatu mają ubezpieczenie zdrowotne w tym właśnie urzędzie. I tam też mogą zgłosić swoje dziecko. Gorzej jest natomiast, jeśli nie są zarejestrowani. Wówczas tracą szansę na ubezpieczenie dla siebie i swojego dziecka. Brak ubezpieczenia ściśle wiąże się z szeregiem utrudnień w przyszłości, szczególnie podczas wizyty u lekarza, ponieważ istnieje obowiązek ubezpieczenia zdrowotnego dziecka i to już po jego narodzinach. Jest na to maksymalnie 7 dni. 

Prywatne ubezpieczenie dziecka

Najlepszym rozwiązaniem w takich nietypowych sytuacjach jest wybór oferty prywatnej firmy ubezpieczeniowej. Dobra polisa zdrowotna dla dziecka może zapewnić mu wygodny dostęp do placówek medycznych. Co najważniejsze, można bez problemu zapisać dziecko do wybranego specjalisty i to bez skierowania od lekarza rodzinnego. Na wizytę w takich punktach pomocy medycznej czeka się zaledwie kilka dni. Zakres ubezpieczenia może być różny, zależnie od konkretnej firmy. Trzeba więc dobrze zorientować się w szczegółach, by następnie wybrać najlepszą ofertę ubezpieczenia. Oczywiście to już wiąże się z konkretnym kosztem. Jednak składki nie są wysokie. A konkurencja jest duża, więc można łatwo znaleźć naprawdę dobrą ofertę. To jest najlepsze ubezpieczenie zdrowotne dziecka gdy rodzice nie pracują

Ubezpieczenie zdrowotne dziecka jest bardzo ważne. Wielu rodziców nie zdaje sobie z tego sprawy. Największy problem mają ci, którzy sami nie są ubezpieczeni, ponieważ nie pracują. Chyba że są zarejestrowani w Urzędzie Pracy. Jedyną opcją ratującą ich z tej nieciekawej sytuacji, jest ubezpieczenie w prywatnej firmie. By nie żałować, muszą dokonać dobrego wyboru. 

Tags: