Buty to trudny temat, gdyż idealne nie istnieją. Dobrze dobrane, zagwarantują naszej pociesze zdrowy rozwój układu kostno-szkieletowego i zaprocentują przy tym prawidłową postawę, co w przyszłości odpłaci się brakiem bóli kręgosłupa. Ale nie o tym mowa w tym artykule. Wróćmy zatem do tematu – buty jesienne dla dzieci.

https://bootstore.pl/pol_m_Prosty-wybor_Buty-na-jesien-239.html

Myślę, że wszystko zależy od płci i wieku dziecka. Zapewne innego rodzaju będą to buty dla malucha uczęszczającego do żłobka, czy przedszkola, a zupełnie inne dla dziecka w wieku szkolnym.
Z uwagi na fakt, iż buty jesienne dla dzieci muszą zakrywać piętę i palce, należy zwrócić szczególną uwagę na czubki butów, które powinny umożliwiać dziecku swobodne poruszanie palcami stóp.
Ważną rzeczą jest również podeszwa, która powinna być elastyczna i sprężysta, a jednocześnie bezpieczna czyli posiadać tzw. antypoślizgi.

Buty na jesień – na co jeszcze warto zwrócić uwagę

Jak wiadomo jesień to pora, kiedy często jest zimno i pada deszcz. Mimo wszystko fajnie jest pójść z dzieckiem na spacer do pobliskiego lasu, czy parku i podziwiać spadające kolorowe liście drzew, jak też pozbierać kasztany. Dlatego też, aby nasz spacer sprawił dziecku przyjemność musi poruszać się w wygodnych, dopasowanych butach.

Ważną zapewne rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę to materiał, z jakiego wykonane są buty jesienne dla dzieci. Muszą być nie tylko wodoodporne, ale również zapewniać dobrą wentylację. Zapewne niejeden rodzic zadaje sobie pytanie: but jesienny sznurowany, czy może jednak rzep? Wszystko zależy od upodobań, gdyż buty jesienne dla dzieci zarówno wiązane, jak też te na rzepy można dopasować do każdej stopy.

Podsumowując:

Buty jesienne dla dzieci powinny być dobrze dopasowane i zapewniać dziecku komfort chodzenia. Pomimo faktu, iż stopa dziecka rośnie dość szybko, nie żałujmy paru złotych więcej na kupno dobrego i wygodnego obuwia.

Tags: