Dzieci, które nie mogą doczekać się zimy otrzymały możliwość umilenia niecierpliwego oczekiwania na pierwszy śnieg. Bałwan kolorowanka to jeden z najpopularniejszych motywów dostępnych w Internecie. Do wydrukowania malowanki ze „śniegowym przyjacielem” wystarczy drukarka oraz kilka kartek w rozmiarze A4. Tylko, w jaki sposób pokolorować bałwanka? Przecież w rzeczywistości powinien być biały. Należy pamiętać, że to tylko malowanka, do której wypełnienia potrzeba kilku kredek i dziecięcej wyobraźni.

Bałwan kolorowanka do wydruku i pomalowania

Zimową porą roku wszystkie dzieci marzą o śniegu. Nic w tym dziwnego, doskonałą zabawą jest możliwość porzucania się śnieżkami, zjeżdżania sankami z wysokiej górki oraz ulepienie postaci jaką jest bałwan. Kolorowanka z tym ostatnim symbolem zimy należy do jednych z najbardziej lubianych wśród dzieci. To właśnie w ten sposób można zatroszczyć się o zimowy klimat, jeśli za oknem nie w sposób dojrzeć pierwszego białego puchu. Ulepienie bałwana można zastąpić jego pokolorowaniem, a później powieszenie w postaci plakatu.

Popularne bałwany w kolorowankach dla każdego malucha

Kolorowanki zimowe to doskonały pomysł na rozwinięcie umiejętności malowania u dzieci. W celu zachęcenia maluchów do tego rodzaju aktywności, warto znaleźć wizerunek bajkowego bałwana. Kolorowanki z Olafem, jednym z bohaterów „Krainy lodu” biją rekordy popularności. Ta sympatyczna postać stanowi swoisty magnes na rozwijanie zdolności artystycznych i manualnych u dzieci. Podobnie popularnym bałwanem w kolorowance jest Bouli. To bajkowa postać filmu animowanego produkcji belgijsko-francuskiej. Choć pierwsza wersja serialu w języku polskim ukazała się w 1990 roku, to o jego przygodach pamięta wielu. Bouli na stałe zagrzał miejsce jako znany bałwan w kolorowance przeznaczonej dla dzieci. Ilustracje z nim do pokolorowania rozwijają kreatywność, a także poprawiają koordynację ruchową wszystkich dzieci śledzący jego losy.

Tags: