Hasło encyklopedyczne artterapia oznacza leczenie przy pomocy sztuki. Wykorzystanie technik plastycznych, muzycznych oraz literackich niesie za sobą wiele celów rozwojowych. Sztuka daje możliwość wyrażania siebie czy też przepracowanie emocji. Uwolnienie twórczej energii prowadzi do zwiększenia kreatywność oraz samorealizacji. Nie ma się co dziwić, że kolorowanki dla dorosłych w ostatnim czasie zyskały na popularności.

Kto powinien sięgnąć po kolorowanki dla dorosłych?

Od wielu lat artterapia stanowi jedną z form pracy terapeutycznej, która wykorzystywana jest do celów leczniczych. Z tego też powodu, kolorowanki dla dorosłych są dostępne dla każdego, kto chce bardziej twórczo przeżyć własne życie. Książeczki z ilustracjami bez barwnych wypełnień pozwalają każdemu spróbować swoich sił. Nie trzeba wydawać dużych kwot na kurs prowadzony przez specjalistę czy innego typu warsztaty plastyczne. Kolorowanki dla dorosłych dostępne są w wielu księgarniach stacjonarnych, jak i internetowych. Do tego wystarczy dokupić zestaw kredek, cienkopisów czy mazaków, aby nadać rysunkom odpowiednich barw.

Skąd wzięła się popularność kolorowanek dla dorosłych?

Kolorowanki dla dorosłych to niewielki wydatek, który w jakimś stopniu pozwala wyżyć się artystycznie. Wypełnianie barwami pustego początkowo rysunku to widoczny w krótkim czasie efekt pracy. Dodatkowo kolorowanki dla dorosłych potwierdzają, że malowanie to nie tylko typowo dziecięce zajęcie. Potrafią przypomnieć o beztroskich czasach dzieciństwa bez większych wydatków. Często wykorzystywanym motywem jest mandala, rysunki na planie koła obecne we wszystkich kulturach mogą być częścią medytacji. Stąd też uważa się, że kolorowanki dla dorosłych mają terapeutyczne działanie, które wypełniane w sposób spontaniczny, potrafią odzwierciedlić obecny stan psychiczny wykonawcy. W artterapii każdy kolor, kształt, ułożenie symboli ma swoje znaczenie. Malowanie zmniejsza stres oraz nie wymaga intensywnego myślenia, dzięki czemu odpręża.

Tags: